Archief van september, 2009
Sauna Van Egmond in meest gastvrije stad
Sauna Van Egmond is als 30 jaar een begrip in saunaland. Dit vanwege de faciliteiten, de behandelingen maar ook de medewerkers. En dit in de meest gastvrije stad van het land, Haarlem.
Haarlem is hiertoe verkozen met name dankzij het horeca en winkelaanbod. Het winkelaanbod in de historische binnenstad wordt zo gewaardeerd dat Haarlem inmiddels ook tweemaal is verkozen tot beste winkelstad. Na een bezoek aan Sauna Van Egmond gezellig eten in de binnenstad en de volgende dag winkelen of naar het strand? Het strand van Zandvoort/Bloemendaal is vlakbij!
Bij Sauna Van Egmond heb je, naast ´gewone sauna-entree´, keuze uit verschillende sterrenbeelden-arrangementen. Bijvoorbeeld het
Arrangement Schorpioen – € 105,00 pp
• Ontvangst met koffie, thee en iets lekkers
• Gebruik badjas, handdoeken en slippers
• Hele dag gebruik van alle thermenfaciliteiten
• Keuze uit een: gelaatsbehandeling “complet`of een thalasso zeealgenpakking (55 minuten)
• Gebruik van de supersnelbruiner inclusief crème
• Massage door de kracht van water op de hydrojet
• Uitgebreide lunch
Overnachten kan je in het Amrâth Grand Hotel Frans Hals. vlakbij de Grote Markt, of het Carlton Square Hotel. Meer info …
Praag, een van de mooiste steden van Europa
Met de ligging aan de Moldau en de prachtige architectuur is Praag een van de mooiste steden in Europa.
De historische binnenstad laat alle architectonische stijlen zien, van de gotiek tot de Jugendstil tot en met het functionalisme. Een wandeling door Praag is alsof je door verschillende eeuwen wandelt. Bezoek de Karelsburg, de Praagse burcht of het dansende huis, ook wel bekend als Fred & Ginger. Lees verder »
Bruisend Düsseldorf, winkelen, wellness en nog veel meer
In de bruisende stad Düsseldorf is van alles te doen en volgens velen de winkelstad van Duitsland. Luxueus winkelen op de Köningsallee, lekker eten in een van de vele restaurants, trendy stappen of gewoon genieten van de mooie gebouwen en musea. In de historische stadswijk vind je meer dan 260 cafeetjes, restaurants en het bovengistende ”Altbier”. De stad heeft alles voor een boeiend weekendje weg.
Verblijf bijvoorbeel in het Nikko Hotel met de Nikko Spa. In deze compleet gerenoveerde spa vind je de sauna, het sanarium, het stoombad en de rainshower-douches. Tevens zijn hier de relaxkamers en behandelingsruimten voor allerlei schoonheidsbehandelingen en massages. Via een wenteltrap ga je naar de panoramaverdieping, met rondom grote ramen van plafond tot de vloer, waar het zwembad en de fitnessruimte zich bevinden.
Een culinaire belevenis is het Japanse restaurant Benkay. Om te verzekeren dat hier de authentieke Japanse keuken bereid en geserveerd wordt, werken hier uitsluitend Japanners. Het restaurant beschikt over een sushi-bar, een viscorner en een Teppanyaki-hoek waar alle gerechten bij jouw aan tafel bereid worden.
Maar er zijn meer wellnesshotels zoals het Best Western Savoy Hotel Düsseldorf met zwembad, sauna en massage.
Gastronomie & Wellness
Deze week is het de Week van de Smaak. Ambachtelijke streekproducten, producten uit het seizoen en biologische voeding krijgen extra aandacht tijdens de vele evenementen. Amsterdam, de stad van 1001 smaken, is dit jaar hoofdstad van de smaak en ook hier worden er vele evenementen georganiseerd.
Een super wellnessbreak is natuurlijk een gastronomisch arrangement in een wellnesshotel. Lekker eten en ontspannen … Een aantal arrangementen hebben we geselecteerd, ook voor als het geen Week van de Smaak is:
4 dagen luxe en gastronomie in Drenthe, Résidence Hunzebergen, vanaf € 203 pp - meer info …
Gastronomie in het Limburgse Château St. Gerlach , vanaf € 212 – meer info …
Gastronomisch kasteelweekend in de Waalse bossen bij Brussel, vanaf € 239,00 – meer info …
Eerste glashotel met spa in Zweden
Kosta Boda is het oudste glasmerk van Zweden en is bekend om de kleurrijke collecties in suggestieve en excentrieke vormen. Door intensieve samenwerking met Zweedse ontwerpers en kunstenaars weet het merk jaarlijks de grenzen te verleggen op het gebied van glaskunst, decoratie en woonaccessoires.
De grenzen zijn zeker verlegd met het Kosta Boda Art Hotel. Dit hotel is eind juni in het Zweedse Kosta, in het glasdistrict ‘The Kingdom of Crystal’ geopend en er is maar liefst 100 ton glas verwerkt.
Hoogtepunten zijn het kristallen zwembad en de glazen bar. In de bodem van het zwembad is een wisselende glasexpositie. Om de expositie van dichtbij te bewonderen zijn er duikbrillen te huur. In de spa vallen verder de ontwerpen van Åsa Jungnelius, de enorme lippenstiften en nagellakflessen, op. Deze tonen het luxe imago van schoonheid en “uiterlijke verzorging”.
Bezoek een van de sauna´s, geniet van de behandelingen of leef je uit in het ultramoderne fitnesscentrum. En uiteraard een baantje trekken in het bijzondere zwembad mag niet ontbreken tijdens een bezoek aan deze bijzondere spa.
Kosta ligt in het zuiden van Zweden. Meer info …
Als het goede van de druif in vinotherapie
In de media wordt veelvuldig het gunstige effect van het drinken van een glas wijn op de gezondheid beschreven. Vaak naar aanleiding van een nieuw onderzoek. Echter niet alleen het drinken van een glas wijn is gezond maar alles wat te maken heeft met druiven. De schil, de pit en de olie van druiven en het eindproduct, de wijn, zijn rijk aan polyfenol, een molecuul dat de schade door vrije radicalen in het lichaam op celniveau tegengaat.
Diep in het prachtige Zwarte Woud doet Dr. Karl Kellner onderzoek naar de gezondheidseffecten van druiven. De resultaten van deze uitgebreide onderzoeken vertaalt hij vervolgens naar praktisch gebruik in zijn Kellner´s Spa. In de behandelingen wordt dan ook veelvuldig gebruik gemaakt van druivenpitten en –olie. Neem bijvoorbeeld de speciale lichaamsmassage. Ter voorbereiding op deze massage met druivenpitolie lig je op een groot kussen gevuld met warme druivenpitten. Een uur ontspanning en dan moet de massage nog beginnen!
Bij de vinotherapie worden de producten van het bekende luxe ´druiven´merk Caudalie gebruikt. Maar Kellner´s Spa biedt meer. Traditionele therapieën zoals Ayurveda en Shiatsu maar ook anti-aging. Water kan je drinken uit de originele romeinse geneeskrachtige bron.
De spa beschikt over een zwembad met thermaal water en het watertherapie en sauna deel van de spa vertaalt de vier jaargetijden in een tepidarium (lente), Finse sauna´s (zomer), caldarium (herfst) en de koude neveldouche (winter).
Kellner´s Spa is een kleinschalig familiehotel gelegen in het charmante Badenweiler, diep in het Zwarte Woud. De omgeving biedt genoeg afwisseling: de steden Basel (in Zwitserland) of Mulhouse en het historische Straatsburg in de Elzas, de Elzasser wijnroute, Freiburg, het Münsterdal met de Titisee, Schluchsee, het openluchtmuseum Vogtsbauernhof, Hinterzarten, Feldberg, St. Märgen, St. Peter en Europapark Rust, het grootste recreatiepark van Duitsland.
Badenweiler is een kuuroord met de Cassiopeia Therme en vele wellnesshotels. Meer info/boeken …
Aqua Wellness bij Centre du Lac
Ervaar de helende kracht van het water tijdens een Aqua Wellness-sessie bij Centre du Lac. In het Aqua Wellnessbad hoef je niets anders te doen dan je te laten drijven en dragen door het zachte, warme water. Er is een deskundige waterwerk(st)er die je lichaam beweegt, draait en strekt en ervoor zorgt dat je lichaam optimaal ontspant en beweegt. Een Aqua Wellness-sessie vindt plaats zowel op als onder water en je draagt gewoon je badkleding.
Naast deze behandeling biedt Centre du Lac gelaats- en lichaamsbehandelingen, massages en kan je gebruik maken van de prachtige saunafaciliteiten. Verschillende sauna´s, zoals de nieuwe rozenkwartssauna en Maa sauna, maar ook een ijsgrot, epidadarium, neveltuinen en zwembaden.
Je hebt de keuze uit verschillende arrangementen, bijvoorbeeld een Aqua Wellness-arrangement voor € 137 of Thalasso Relax voor € 160.
Centre du Lac bevindt zich in Pijnacker en is lid van de Thermen & Beauty Group. Pijnacker ligt vlakbij Delft. Het is dan ook perfect te combineren met een bezoek aan Delft, een leuke stad met pittoreske grachtjes en leuke pleintjes. Overnachten kan je bijvoorbeeld in het Best Western Museumhotel, gevestigd in een historisch pand, of Hotel Johannes Vermeer dat gevestigd is in een oude sigarenfabriek. Meer info/boeken …
Kuren in een Russisch kuuroord
In NRC lazen we een artikel over de Russiche kuuroorden Kislovodsk en Piatigorsk in de Noord-Kaukasus.
Kuren is populair in Rusland. Kislovodsk trekt bijvoorbeeld dagelijks tussen de 8.000 en 15.000 kuurgasten. En deze kuurgasten komen maar voor een ding: het Narzan-bronwater dat ze drie maal per dag tot zich nemen, warm en koud. Dit het liefst 21 dagen lang. Na zo´n kuur werken alle organen weer optimaal en ook voor het bloed is het goed, aldus het hoofd van de drinkhal.
De omgeving van dit kuuroord doet denken aan Zuid-Duitsland en je waant je dan ook eerder in Baden-Baden dan in de Rusland.
In het artikel wordt ook het kuuroord Piatigorsk beschreven. Klik hier voor het hele artikel.
Wellness in Thermae 2000 in Valkenburg
Wie Zuid-Limburg zegt, denkt aan een prachtig heuvelachtig landschap, pittoreske dorpen, vriendelijke bevolking en lekker eten. De oudste toeristenplaats ligt ook hier, Valkenburg.
Valkenburg wordt ook wel “Bad” Valkenburg of “Mergelstad” genoemd. De warmgele kleur kom je zowel ondergronds als bovengronds in het stadje en haar directe omgeving tegen. Gezellige winkels, restaurants, terrasjes, de rivier de Geul en historische gebouwen typeren het straatbeeld van Valkenburg. Vanaf de rand van het centrum kan je mooie wandel- en fietstochten maken door het Heuvelland.
In Valkenburg ligt Thermae 2000, het grootste wellnesscentrum van Nederland. Met maar liefst 1200 m² aan binnen- en buitenbaden met whirlpools, whirlbanken en onderwaterstraalmassages. Het water komt uit de diepe bronnen in de Limburgse kalkgrond.
In Valkenburg heb je volop keuze uit hotels en pensions. Bijvoorbeeld
Hotel Thermae 2000 – het hotel ligt pal naast het kuuroord en beschikt over moderne kamers met uitstekende badfaciliteiten. Ook in je hotelkamer kan gebruik maken van het thermaal water uit eigen bronnen. Speciaal voor hotelgasten zijn de baden al om 8.00 uur open. Met het 2-daags culinair arrangement kan je genieten van:
Aan een door bomen omzoomd plein in het centrum ligt Hampshire Classic Grand Hotel Voncken. Het statige hotel combineert de sfeer van weleer met het comfort van vandaag. Het restaurant heeft al sinds jaar en dag een zeer goede reputatie (o.a. 3 vorkjes in de Michelin-gids). De chef-kok laat zich inspireren door de Franse keuken en werkt uitsluitende met dagverse producten.
Grootste thalassocentrum op Norderney
Ervaar de kracht van de zee tijdens een strand-wandeling aan zee en de thalassotherapie-behandelingen op het waddeneiland Norderney.
Je vindt hiet het thalassotherapiecentrum BadeHaus, in Bauhaus-stijl, dat met zijn 8000 m² het grootste thalasso-centrum van Duitsland is. Thalassotherapie kan je ook ervaren in een aantal wellnesshotels.
Bijvoorbeeld in Strandhotel Georgshöhe. Dit hotel ligt direct aan de kust en heeft vele onderscheidingen ontvangen als de 3 lelies van de Relax Guide en het predikaat ´Exzellent` van de Duitse Wellness Associatie.
In het 4000 m2 grote wellnesscentrum vind je o.a. 7 verschillende sauna’s, vijf met uitzicht op zee, stoombad, sneeuwcabine en een zwembad met zeewater van bijna Olympische afmetingen (11×25m). De spa biedt ook een variëteit van behandelingen van chocolade aromamassages tot hamambehandelingen en thalassobehandelingen .
Norderney is een van de Duitse waddeneilanden die wadlopend te bereiken is en niet auto-vrij is. Vanuit Norddeich vertrekt de boot naar Norderney.


